انگلیسی
چهارشنبه ٠٢ آبان ١٣٩٧
ورود به سایت شخصی

دکتر پرویز کریمی ثانی                           

مرتبه علمی: استادیار

پست الکترونیکی : karimisani.counsel@gmail.com

 

کتاب ها

ردیف

 

عنوان کتاب

سال انتشار

انتشارات

1

کاربرد معکوس شدن در زندگی

1389

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر

2 رشد و تربیت کودک از تولد تا سه سالگی 1396 دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر
3 کتاب کار مقابله با اضطراب ویژه کودکان 5-11 سال 1395 فروزش تبریز
4

یک قدم به عقب بگذار و نفس عمیق بکش!: درس‌هایی برای آموزش مدیریت خشم به کودکان
1395 فروزش تبریز
5 تمرین ها و تکنیک های کاهش علائم اختلال بیش فعالی کمبود توجه ویژه کودکان پیش دبستانی - فروزش تبریز

کتاب کاربرد معکوس شدن در زندگی به یکی از مهارت های اساسی در قرن حاضر تحت عنوان مهارت معکوس سازی در زندگی اشاره می کند. در واقع تاکید بر انعطاف پذیری منطقی است. ما باید بتوانیم متناسب با موقعیت ها و شرایط مختلف حالات روانی خویش را تغییر دهیم. بر اساس دیدگاه این کتاب انسانهایی که قدرت معکوس سازی در رفتار و افکارشان را ندارند از سلامت روان برخوردار نیستند. این کتاب در دو بخش کلی تدوین شده است در بخش اول به معرفی نظریه معکوس و در بخش دوم به فواید کاربردی معکوس شدن در ابعاد مختلف زندگی پرداخته است.

 

كتاب ماوي با نگراني و استرس هاي زياد، كتاب كار جهت كاهش و مقابله با اضطراب كودكان ٥-١١ ساله  
اين كتاب داراي دو بخش است بخش اول داستان ماوي كودكي كه موفق مي شود بر ترس و استرس خويش غلبه كند و در بخش دوم راهكارها و تمرين هاي ساده براي كودكان جهت مقابله با ترس، اضطراب و استرس ارائه شده است. اين كتاب در انتشارات فروزش تبريز در حال عرضه مي باشد.

 


كتاب يك قدم به عقب بگذار و نفس عميق بكش ترجمه: دكتر كريمي ثاني، دكتر رستمي و خانم كاظم پور، كتابي در زمينه آموزش مديريت خشم به كودك، انتشارات فروزش تبريز، چاپ بهمن ٩٥

 

 

کتاب رشد و تربیت کودک

مطالب ارائه شده در این کتاب جنبه راهنمائی و پیشگیری را دارد و بر اساس مطالعه موردی و مشاهده میدانی نویسنده در طول سه سال بر روی کودک 0 تا 3 ساله بوده است. برای تکمیل و اعتبار دهی به مطالعه و مشاهدات از مطالب سایر کتاب ها، مقاله ها، پژوهش ها،  کتابچه ها و تجارب بالینی استفاده گردید. این کتاب بیشتر به توصیف خصوصیات مراحل رشد و ارائه راه کار ها و اقدامات لازم برای تقویت ابعاد مختلف رشد جسمانی، هیجانی، اجتماعی، شناختی، اخلاقی و رشد زیان، رشد جنسی در سه سال اول زندگی پرداخته است در بخش جداگانه ای نیز به نظریه های رشد، موضوعات مختلف زندگی کودک و وظایف والدین توجه شده است.