انگلیسی
چهارشنبه ٠٢ آبان ١٣٩٧
ورود به سایت شخصی

دکتر پرویز کریمی ثانی                           

مرتبه علمی: استادیار

پست الکترونیکی : karimisani.counsel@gmail.com

 

ارتباط با دانشجویان

بنام خدا

با سلام و وقت بخیر، به اطلاع تمام دانشجویان و دوستان عزیز می رساند که از طریق این وب و صفحه حاضر اطلاعات مربوطه به دانشگاه و سایر مطالب روان شناختی ارائه خواهد شد.

با تقدیم شادباش

کریمی ثانی

بسمه تعالی

سخنرانی علمی به مناسبت هفته سلامت

عنوان:

روابط عاطفی

مخرب و مهارگسیخته

سخنرانان:

جناب آقای مجید ظروفی

دکتر پرویز کریمی ثانی

زمان: سه شنبه، 9/2/93 ساعت 30/11

مکان: آمفی تئاتر مجتمع شماره 2

حضور برای عموم آزاد است.

معاونت دانشجوئی ، دفتر فرهنگ اسلامی، گروه روان شناسی و علوم تربیتی

 

 

اطلاعیه شماره (1):

به اطلاع دانشجویان ترم آخر می رساند در صورتی که خواهان ارائه دروس خاصی در نیمسال تحصیلی اول 92-93 هستند یا به اتاق گروه ( واقع در ساختمان اصلی ش 1) مراجعه و یا موارد مورد نیاز خاص را به ایمیل اینجانب بفرستند. با تشکر مدیر گروه روان شناسی، علوم تربیتی و مدیریت امور بانکی

اطلاعیه شماره (2):

دانشجویانی که تمایل به عضویت در کانون علمی دانشجوئی روان شناسی دارند در مهرماه برای ثبت نام به گروه روان شناسی، علوم تربیتی و مدیریت امور بانکی مراجعه نمایند.

ساختمان گروه روان شناسی، مشاوره و علوم تربیتی

اطلاعیه شماره (3):

 تمام دوستان و عزیزانی که تمایل به انجام مشاوره  بااینجانب در زمینه مسائل مختلف زندگی و یا مشکلات مختلف روانشناختی دارند می توانند با مراجعه به قسمت مرکز مشاوره وب سایت دانشگاه  و با در نظر گرفتن برنامه حضور در نیمسال اول 93-92 از طریق مرکز مشاوره وقت قبلی بگیرند. کسانی که تمایل به انجام مشاوره در تبریز دارند می توانند با اینجانب هماهنگی نمایند. زمینه تخصصی و کاری اینجانب عبارتند از: مشاوره قبل، حین و بعد از ازدواج، مشاوره در زمینه مشکلات خانوادگی، روابط زناشوئی و اختلال جنسی، درمان افسردگی، وسواس، پرخاشگری، اضطراب، بدبینی و.......

 طلاعیه شماره (4):

دانشجویانی که با من پایان نامه دارند فصل به فصل کارشان را ارائه دهند تا مسائل مورد نیاز یادآوری شود. در غیر اینصورت کارشان مورد تایید نخواهد بود. رعایت مسائل علمی و آکادمیک برای اتمام پایان  نامه از هر نوع خواهش و تقاضای غیرآکادمیک مهمتر و در اولویت همیشگی خواهد بود.

اطلاع رسانی

 همایش بین المللی روانپزشکی کودک و نوجوان در 26 - 28 شهریور 92 در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می شود.

اطلاعیه شماره (5):

دوره های تخصصی و کاربردی رواندرمانی

بزودی دوره های تخصصی و کاربردی در زمینه درمان مشکلات روانی و آشنائی با تکنیک های رواندرمانی از طرف گروه روانشناسی دانشگاه آزاد شبستر برگزار خواهد شد. دانشجویان علاقه مند می توانند جهت ثبت نام در هر یک از دوره های زیر به گروه روان شناسی مراجعه نمایند. چنین دوره هائی در تبریز هم برگزار خواهد شد.

موره های مورد نظر عبارتند از:

- درمان وسواس کودک

- درمان افسردگی کودک

- درمان استرس کودک

- مشاوره قبل از ازدواج

- تکنیک های رواندرمانی کودک

متخصص و مدرس دوره های فوق الذکر: دکتر پرویز کریمی ثانی

زمان برگزاری: پاییز 92

مکان: دانشگاه آزاد شبستر

و تبریز

اطلاعیه شماره (6):ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد

 

ضمن سلام و خیرمقدم به استحضار می رساند تمامی کلاس های گروه در مقطع کارشناسی ارشد در روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار خواهد شد.

اطلاعیه شماره (7):

با توجه به اینکه گروه روانشناسی و علوم تربیتی در نظر دارد در آذرماه 92 جلسات سخنرانی علمی، کرسی ها و کارگاه های آموزشی برگزار نماید از تمام دانشجویان تقاضا می شود در اسرع وقت جهت همکاری و برپائی جلسات فوق الذکر و اعلام آمادگی برای همکاری به اتاق مدیرگروه تشریف بیاورند. برای دانشجویان مشارکت کننده گواهی مشارکت و سایر مزایا در نظر گرفته خواهد شد.

اطلاعیه شماره (8):

کلاس های اینجانب روز دوشنبه 11 آذر در دانشگاه واحد شبستر تشکیل نخواهد شد.

 توجه:

نشست علمی مسائل زناشوئی، خوشبختی زناشوئی در روز سه شنبه 13/12/92 ساعت 30/13 در آمفی تئاتر شماره 2 دانشگاه آزاد شبستر  برگزار خواهد شد. سخنرانان دکتر بهرام اصل فتاحی، دکتر رزیتا فخیمی و دکتر پرویز کریمی ثانی

مطالب علمی و کاربردی در زمینه ازدواج

 

 

 

 

 شادمانه زندگی کردن

-        سبک زندگی شاداب در لحظه به لحظه زندگی تان ایجاد و آن را احساس نمائید. هر روز زمانی که از خواب بیدار می شوید به خودتان لبخند بزنید و بگوئید هدفم امروز در وهله اول این است که شاد باشم. اگر زودتر از خواب بیدار می شوید به جای کلماتی نظیر اه، باز هم باید برم، نمی تونم، این چه زندگیه، خسته ام و....... از کلمات دیگر استفاده کنید کلماتی که شادتان کند. از صبح و هوای صبحگاهی لذت ببرید از رفتن به سر کار، پیاده روی، و حتی سرویس سوار شدن لذت ببرید، بجای سرزنش خود، دیگران و طبیعت از وجود آنها لذت ببرید. به خودتان بگوئید روز از نو و شادی از نو، به خودتان بگوئید که غیر از شما هزاران نفر دیگر هم بیدار شده و حتی قبل از شما هم از خانه بیرون رفته اند. هر اندازه که با خود، کار، آدمها و طبیعت مهربان و انرژی مثبت و شادی بخش به آنها بدهید از آنها انرژی مثبت و شادی آفرینی می گیرید. به جای دعوا و سرزنش در و دیوار و محیط از بودن در کنار آنها لذت ببرید به چیزی که در آن لحظه و شرایط خوشحالتان می کند فکر کنید. سعی کنید خیلی سخت نگیرید چون با سخت گیری زیاد فقط اعصابتان را آشفته می کنید. منظورم از این کلمات القای ساده لوحی نیست.

-       صبح زمانی که با آب دست و صورت تان را می شوئید در واقع شادی را به خودتان تقدیم می کنید. زمانی که موهایتان را شانه می زنید زیبایی را به ارمغان می آورید، زمانی که در آینه به چهره تان لبخند می زنید نیروی زندگی را در خود بوجود می آورید. و هنگامی که لباس های تمیز و زیبایتان را می پوشید ارزشمندی را در وجودتان زنده می کنید.به این موارد فکر کنید، اینها همیشه و همه روز با شما و در کنار شما آغاز به شکوفا شدن می کنند. تنبل نباشید، ذهن و جسم تان را به تنبلی عادت ندهید. یک صبحانه ساده و قشنگ لطافت وجودتان را دو چندان می کند و به جسم و روح انسان شادابی می بخشد،  لقمه لقمه نان و پنیری را که می خورید احساس کنید و از آن لذت ببرید. بر قطره قطره چایی که می خورید تمرکز کنید و آنها را با تمام وجود حس کنید و از آن لذت ببرید. از خود و خدای خود بابت زندگی تشکر کنید. از کلمات مثبت و روحیه بخش استفاده کنید و هر روز آنها را تمرین کنید هیچ ضرری نمی کنید. به جای تمرین و تکرار تنبلی و ناامیدی، تحرک، امید و شادی را تمرین کنید.

-        سعی کنید چهره تان به لبخند و شادابی صبحگاهی عادت کند، به آدم هایی که می بینید سلام و صبح بخیر بگوئید و از کلمات مثبت استفاده کنید، محل خواب تان را مرتب کنید، پنجره را باز و از هوای زیبای صبحگاهی لذت ببرید، از همان دقایق اول روز با افکار مثبت، انرژی دهنده به جلو نگاه کنید، رفتن به سر کار و یا ماندن در خانه همراه با جسم سالم همواره یک نعمت بدانیم. با لباسی مرتب و تمیز به بیرون رفتن، طراوت روان دو چندان می شود. در صورتی که در خانه وقت داشته باشید استحمام کنید و از یک موسیقی شاداب لذت ببرید،همیشه سر و صورت تان را آراسته کنید، در ایام تعطیل پیاده روی بخصوص در هوای بهاری بسیار انرژی زا و خوشایند است. در صورتی که خواب کافی داشته باشید صبح تان زیباتر و دلچسب تر خواهد بود.

-        شادابی جسمانی نعمت ارزنده ای است.  سعی کنید هر لحظه به خودتمییزی و خودپاک سازی بپردازید. چیزهای اضافی را از جسم، روان، عاطفه، فکر و شخصیت تان دور کنید، خودتکانی اساسی انجام دهید. جسم نیاز به شستشو، پاکی، آراستگی، تغذیه، نرمش و حرکت و معطر بودن دارد. این کار را باید هر روز برای جسم انجام داد و هر روز برای شادابی باید به حقوق جسم توجه کنیم. عدم توجه به نیازهای جسمانی باعث می شود که نتوانیم به شکل مناسب به سایر نیازها از جمله نیاز به شادابی بپردازیمُُُ، هنگامی که کسل هستید به جای دست روی دست گذاشتن کاری بکنید استحمام، رسیدگی به آراستگی سر و صورت و ظاهر جزء اولین کارهایی است که می شود انجام داد، هر اندازه جسم شاداب باشد روان نیز شاداب خواهد بود، تغذیه مناسب، چایی و نوشیدنی مناسب نیز به شادابی انسان می افزاید.

-          علاوه بر شادابی جسمی که بر شادابی کلی انسان تاثیر می گذارد ما نیاز اساسی به شادابی فکری داریم، فردا همان خواهی شد که الان فکر می کنی، فکر شاد، رفتار شاد را به دنبال دارد و رفتارهای شاد باعث ایجاد سبک زندگی شادگونه می شود، افکارمان را با عطر و گلاب شادابی منطقی و خوش بینی منطقی معطر کنیم و هر روز این کار را انجام دهیم تا افکارمان معطر شوند.   نسبت به بعضی چیزهای غیرمهم بی تفاوت باشید زیاد به جزئیات آن فکر نکنید، بدانید که فکر اضافی بخصوص فکر اضافی منفی مثل یک بار اضافی است که هر روز با خودت به اینجا و آنجا می بری، از این کار چه سودی حاصل می شود؟ چیزی جزء ناراحتی و خستگی به دنبال ندارد. آدم شاد بارهای اضافی (فکرهای اضافی منفی) را با خود حمل نمی کند و به دور می اندازد چون باربر نیست و برای خودش، احساساتش و افکارش ارزش قائل است. خیلی سخت گیر، جدی و کمال گرا نباشید، نتیجه چنین حالاتی بیشتر ناراحتی، استرس و عصبانیت خواهد بود. بیندیشید، افکار را هر روز با شارژ شادابی ،روشن بینی و امید شاداب کنید.

-        شخصیت و سبک زندگی تان را شاداب نمائید.  برای تفریح و شاد بودن حتما برنامه داشته باشید و زمانی را در نظر بگیرید لازم نیست با تشریفات و تجملات آنچنانی باشد با اندک امکانات نیز می توان شادی فراوانی را خلق کرد. من کودکی خودتان را فعال کنید و من  ایرادگیرتان را تا می توانید غیر فعال کنید . دنیای من کودکی بسیار زیباست، من کودکی با خودش ، با جسمش، با دیگران و با طبیعت صادق و روراست است. به حداقل ها راضی و در عین حال به آینده امیدوار است و با روحیه شاد خویش و با دور ماندن از افکار اضافی و منفی خلاق خلاق است. لبخند های من کودکی انرژی بسیار فراوانی برای خودش و دیگران فراهم می نماید. مشکلات همیشه هست و لازمه زندگی کردن لمس مشکلات است. مشکلات باعث پختگی و رشد فرد می شود از مشکلات نهراسید. ریسک پذیر باشید و به نالیدن عادت نکنید . مشکلات گاها نقطه شروعی برای شادی بزرگ هستند و بهتر است با امید به رویاروئی با آنها برویم. کما گرائی زیاد نتیجه ای جزء غم و غصه به دنبال ندارد. جدیت بیش از حد، حساسیت زیاد وچشم هم چشمی زیاد در وهله اول شادی را از آدمی می گیرند و عصبانیت را به وجود انسان تزریق می کنند بجای اینها خصوصیات موثر، سازنده را در وجودمان بپروراتنیم تا لذت شاد بودن را بیش از پیش بچشیم.

-        انسان نیاز عمده ای به شادابی معنوی دارد. یاد خدا همیشه نقطه امیدی برای حرکت است. در بدترین شرایط یاد خدا بهترین مسکن و آرام دهنده قلب هاست. با توکل به خدا و ایمان به قدرت خدا به سوی شادی زیباتر حرکت نمائید. شنیدن کلام قرآنی، ذکر و دعا نیز می تواند بسیار انرژی دهنده باشد. در این باره به من ایرادگیرتان روی نیاورید و قدرت این مسائل را نادیده نگیرید. معنویت و عدم احساس خلاء درونی یکی از عوامل اساسی در افزایش شادابی است.


ادامه دارد........

نویسنده: دکتر پرویز کریمی ثانی (استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر)

مشاور خانواده و کودک در تبریز

 

 

 روان شناس کودک و خانواده در تبریز

 

 

بسمه تعالی

پاتوق دانشجوئی به مناسبت هفته سلامت

عنوان:

ازدواج و مسائل مرتبط با آن

مدرس:

دکتر پرویز کریمی ثانی

زمان: دوشنبه 8/2/93 ، ساعت 30/20  - 22

مکان: خوابگاه برادران، خوابگاه مرکزی

 

 

حضور برای عموم آزاد است.

معاونت دانشجوئی ، دفتر فرهنگ اسلامی، گروه روان شناسی و علوم تربیتی

کتاب

کتاب کاربرد معکوس شدن در زندگی به یکی از مهارت های اساسی در قرن حاضر تحت عنوان مهارت معکوس سازی در زندگی اشاره می کند. در واقع تاکید بر انعطاف پذیری منطقی است. ما باید بتوانیم متناسب با موقعیت ها و شرایط مختلف حالات روانی خویش را تغییر دهیم. بر اساس دیدگاه این کتاب انسانهایی که قدرت معکوس سازی در رفتار و افکارشان را ندارند از سلامت روان برخوردار نیستند. این کتاب در دو بخش کلی تدوین شده است در بخش اول به معرفی نظریه معکوس و در بخش دوم به فواید کاربردی معکوس شدن در ابعاد مختلف زندگی پرداخته است.

چاپ کتاب جدید


كتاب ماوي با نگراني و استرس هاي زياد، كتاب كار جهت كاهش و مقابله با اضطراب كودكان ٥-١١ ساله  
اين كتاب داراي دو بخش است بخش اول داستان ماوي كودكي كه موفق مي شود بر ترس و استرس خويش غلبه كند و در بخش دوم راهكارها و تمرين هاي ساده براي كودكان جهت مقابله با ترس، اضطراب و استرس ارائه شده است. اين كتاب در انتشارات فروزش تبريز در حال عرضه مي باشد.


 ابزار پژوهش، پرسشنامه ها و آزمون های روان سنجی

   دانلود : پرسشنامه_صمیمیت_عاطفی.pdf           حجم فایل 173 KB
   دانلود : پرسشنامه_طرحواره_یانگ_خیانت.pdf           حجم فایل 265 KB
   دانلود : پرسشنامه_آگاهی_از_روش_های_اصلاح_رفتار.pdf           حجم فایل 280 KB
   دانلود : پرسشنامه_سبک_زندگی_میلر_و_اسمیت.pdf           حجم فایل 297 KB
   دانلود : پرسشنامه_سبک_های_حل_مسئله.pdf           حجم فایل 277 KB
   دانلود : اختلالات_رفتاری_آخنباخ.pdf           حجم فایل 242 KB
   دانلود : پرسشنامه_امکان_سنجي_هوشمند_سازي_در_مدارس.pdf           حجم فایل 307 KB
   دانلود : azmoone-shakhsiyatiye-bandar-goshtalt[1].pdf           حجم فایل 511 KB
   دانلود : سازگاری_زناشوئی-_DAS_.pdf           حجم فایل 101 KB
   دانلود : پرسشنامه_رضایت_زناشوئی__انریچ.pdf           حجم فایل 239 KB
   دانلود : salamat_manavey.pdf           حجم فایل 120 KB
   دانلود : پرسشنامه_نظم_جوئی_شناختی.pdf           حجم فایل 385 KB
   دانلود : پرسشنامه_خودمتمایزسازی.pdf           حجم فایل 50 KB
   دانلود : پرسشنامه__الگوی_ارتباط_ازدواج_کریمی_ثانی.pdf           حجم فایل 358 KB
   دانلود : پرسشنامه_سنجش_خلاقیت_عابدی.pdf           حجم فایل 345 KB
   دانلود : پرسشنامه_انگیزش_هرمنس.pdf           حجم فایل 239 KB
   دانلود : پرسشنامه_ی_صلاحیت_های_حرفه_ای_معلمان.pdf           حجم فایل 269 KB
   دانلود : پرسشنامه_سبك_دلبستگي_هاوزن_و_شيور.pdf           حجم فایل 120 KB
   دانلود : پرسشنامه_حالات_هویت_بنیون_و_آدامز.pdf           حجم فایل 482 KB
   دانلود : پرسشنامه_تنظيم_شناختي_هيجان.pdf           حجم فایل 175 KB
   دانلود : پرسشنامه_روحیه_علمی.pdf           حجم فایل 137 KB
   دانلود : پرسشنامه_استانداردتفکر_انتقادی.pdf           حجم فایل 362 KB
   دانلود : پرسشنامه-شادکامی-آکسفورد.pdf           حجم فایل 377 KB
   دانلود : Rorschach-test-example.pdf           حجم فایل 784 KB
   دانلود : Rorschach-test-example.pdf           حجم فایل 784 KB
   دانلود : پرسشنامه_شخصیتی_بزرگسال_آیزنگ.pdf           حجم فایل 580 KB
   دانلود : مقیاس بهزیستی.pdf           حجم فایل 395 KB
   دانلود : سلامت زمینه یابی.pdf           حجم فایل 383 KB
   دانلود : سبک زندگی.pdf           حجم فایل 344 KB
   دانلود : ساختارسازمانی.pdf           حجم فایل 383 KB
   دانلود : راهنمای مقیاس انگیزش تحصیلی.pdf           حجم فایل 352 KB
   دانلود : پرسشنامه هوش هیجانی شوت.pdf           حجم فایل 252 KB
   دانلود : پرسشنامه میزان مشارکت.pdf           حجم فایل 528 KB
   دانلود : پرسشنامه مهارت های ارتباطی....pdf           حجم فایل 252 KB
   دانلود : پرسشنامه زمینه‌ یابی سلامت ۳۶.pdf           حجم فایل 383 KB
   دانلود : پرسشنامه مشکلات یادگیری (CLDQ).pdf           حجم فایل 674 KB
   دانلود : پرسشنامه گرایش به اعتیاد.pdf           حجم فایل 198 KB
   دانلود : پرسشنامه عوامل درون مدرسه ای کریمی ثانی.pdf           حجم فایل 231 KB
   دانلود : پرسشنامه سلامت اجتماعی کییز.pdf           حجم فایل 259 KB
   دانلود : پرسشنامه سبک زندگی ارتقاء دهنده سلامت HPLPII.pdf           حجم فایل 120 KB
   دانلود : پرسشنامه سازگاری بل.pdf           حجم فایل 380 KB
   دانلود : پرسشنامه خلاقیت رندسیپ.pdf           حجم فایل 511 KB
   دانلود : پرسشنامه حالت اضطراب اسپیلبرگر.pdf           حجم فایل 155 KB
   دانلود : پرسشنامه تاب آوری.pdf           حجم فایل 323 KB
   دانلود : پرسشنامه پرخاشگری.pdf           حجم فایل 197 KB
   دانلود : پرسشنامه پذیرش اجتماعی کراون و مارلو (SDS).pdf           حجم فایل 533 KB
   دانلود : پرسشنامه امنیت اجتماعی.pdf           حجم فایل 197 KB
   دانلود : آزمون اعتمادبنفس آیزنک.pdf           حجم فایل 367 KB
   دانلود : ازدواج.pdf           حجم فایل 253 KB
امتیازدهی
 کلیه حقوق مادی و معنوی برای دانشگاه آزاد واحد شبستر محفوظ است.